Kontakt
Druhy masáží
Ceník
Objednávka
Dárkové poukazy
Foto
Druhy masáží
Candella Massage® Tibetská masáž
Bylinné měšce Prstýnková masáž rukou
Thajská masáž se zaměřením na plosku nohy Indická masáž hlavy CHAMPI (paže, šíje, obličej)
Masáž lávovými kameny „HOT STONES“ Anticelulitický zábal
Lymfatická masáž (lymfodrenáž) manuální Klasická masáž
Lymfatická masáž (lymfodrenáž) přístrojová
Candella Massage®
Candella Massage® , v překladu „masáž svíčkou“, je originální relaxační metodou, dostávající se do popředí v nabídce mnoha exkluzivních center péče o tělo. Je stále častěji vyhledávána klienty, kteří si chtějí dopřát nevšední relaxační zážitek – harmonizující masáž vonným olejem svíčky Guergi a její tlumené světlo vyvolávají pocit dokonalého uvolnění. Candella Massage® obsahuje masážní hmaty a techniky sestavené tak, aby bylo dosaženo hlubokého relaxačního efektu. Odplavuje toxiny v těle, uvolňuje energetické blokády a ztuhlé svaly, ovlivňuje tok lymfy. Též působí na psychiku, neboť navozuje pocit vnitřního klidu a pohody. Je koncipována na 60 – 90 min. včetně zábalu fólií. Rozehřátý vonný olej svíčky, kterým je klient masírován (není poléván) působí na tělo jemně a prohlubuje pocit pohody a dokonalého relaxačního zážitku. Tato masáž je velice oblíbena od podzimu do jara, ale je klienty vyhledávaná i v letním období.
Bylinné měšce
Omlazující Ajurvédská masáž celého těla, která je prováděna teplým olejem a bylinnými měšci plněnými speciální směsí bylin. Masáž je prováděna technikou PINDA SVEDA, která slouží k hlubokému čištění organismu. Jedná se o techniku omlazení, která způsobuje pocení těla za použití bylinných měšců. Činí tělo pružné, ničí netečnost a apatičnost, zamezuje otékání kloubů, odstraňuje zácpu, vylučuje toxiny z těla, stimuluje krevní oběh, léčí chronické choroby. Je výborná na léčbu nervového systému, zlepšuje metabolismus, posiluje celé tělo, tříbí smysly, zpomaluje proces stárnutí a zkrášluje vzhled. Čistí tělesnou energii, póry a silně detoxikuje.
Doporučená speciální terapie: Detoxikační kůra trvá 21 – 28 dní, masáž se provádí 10x. Po dobu kůry je doporučeno držet lehkou dietu s důrazem na dodržování pitného režimu. Klientovi je doporučeno vyhýbat se fyzické námaze.
Thajská masáž se zaměřením na plosku nohy
Tato masáž plosek nohou věnuje pozornost spolu s prací na reflexních bodech i energetickým drahám v oblasti od kolene dolů za účelem podpory energetického toku celým tělem. V lidském těle koluje energie pomocí sítě drah a jakákoli stagnace či blokáda na těchto drahách může zapříčinit nemoc. Nejen, že je tato masáž velmi příjemná, ale je i značně přínosná. Příznivě působí proti bolestem zad, pomáhá při léčbě vnitřních orgánů, podporuje imunitní systém a navozuje pocit „lehkých nohou“. Neexistuje lepší cesta ke zdraví než hodina strávená tím, že Vám někdo masíruje chodidla. Thajská masáž nohou má velmi uvolňující účinek a působí příznivě na psychiku člověka a odbourávání stresu.
Masáž lávovými kameny „HOT STONES“
Jde o jednu z nejluxusnějších a nejúčinnějších masáží z Polynésie. Vychází ze znalostí a vědění starých mnoho tisíc let. S použitím harmonie masážních technik a horkých kamenů dochází k hluboké relaxaci, což činí z tohoto druhu masáže opravdovou PERLU mezi masážemi. Blahodárně působí na unavené a bolestivé svaly a klouby. Pomáhá též s léčbou revmatismu, křečí, stresu, nespavosti, bolestí hlavy a současně podporuje i lymfatický oběh. Hlavním účelem celé masáže je hluboké uvolnění a odbourání stresu. Důležitou složkou masáže jsou KAMENY. Jde o kameny pocházející z vulkánové činnosti, obsahující minerální a chemické prvky vzniklé za vysokých teplot, tudíž mají vysoké relaxační účinky. Složení kamenů je velice důležité pro jejich použití, zda pro horkou nebo studenou terapii. Množství akumulovaného tepla závisí na jejich velikosti a kvalitě. Kameny se nahřívají ve vodní lázni na 38-40°C. Masáž se provádí nahřátými kameny, kdy jejich tlak umožňuje teplu proniknout hlouběji do svalů či kloubů. Je zcela normální, že se okolní tkáň vystavená teplu může nápadně zbarvit, což je způsobeno zvýšeným krevním průtokem. Lokálně je zvýšen kapilární tlak a krev opouští své stabilní místo, zvyšuje se počet červených a bílých krvinek a každý jeden stupeň zvýšené vnitřní teploty zvyšuje metabolismus o 10-15%.
Lymfatická masáž (lymfodrenáž) manuální
Je jemná hmatová technika, která napomáhá organismu obnovit a zvýšit oběh lymfy za pomoci cíleného masážního tlaku a směru a docílit tak aktivaci lymfatického systému, který odvádí z těla uvolněné odpadní látky a tuky. Lymfatické masáže (lymfodrenáže) aktivují průchod lymfy mízovody a uvolňují lymfatické cévy. Ty tvoří významnou součást imunitního systému. Odpovídají za sběr a odplavování odpadních toxických látek z tělesných tkání. Za normálních okolností protéká lymfatickým systémem denně zhruba 4 litry tekutin. Obsahují vodu, bílkoviny, tuky soli, odumřelé buňky, bakterie, látky, vzniklé jako odpad metabolických procesů. Lymfatické drenáže využívají anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění uzlin, spojkách a o rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou. Stimulují činnost mízovodů, obnovují průchodnost lymfy v kritických místech, zrychlují odvádění škodlivin z organizmu.
Biologické účinky lymfodrenáže
Lymfatický systém tvoří cévy, které se nepřímo účastní krevního oběhu. Z krevního oběhu z tenkostěnných krevních kapilár, které tvoří přechod mezi tepnami a žílami, prosakují do tkání některé bílkoviny. Zabránit hromadění těchto bílkovin v tkáních má za úkol mízní (lymfatický) systém, který tyto bílkoviny, látky, jímž se také říká lymfa nebo míza, sbírá a odvádí zpět do žil. Lymfatické cévky se postupně spojují ve větší, až se nakonec v oblasti klíčku napojí do žilního systému. Součástí lymfatického systému jsou uzliny, které plní funkci filtrů a tvoří přechod mezi povrchovým a hloubkovým lymfatickým systémem. Pokud dojde k poškození lymfatických cév úrazem, infekcí apod. nemá potom lymfa kudy proudit a hromadí se v podkoží, za vzniku otoků (edémů). Lymfatické drenáže využívají anatomických a fyziologických poznatků o průběhu cév, umístění uzlin, spojkách a o rychlosti nasávání tekutin lymfatickou cévou. Stimulují činnost mízovodů, obnovují průchodnost lymfy v kritických místech, zrychlují odvádění škodlivin z organizmu.
Lymfodrenáží můžeme účinně působit na:
  • odbourávání podkožního tuku
  • celulitidu
  • zpevňování břicha, hýždí a nohou
  • napínání pokožky a odstraňování vrásek
  • odstraňování otoků nohou, rukou
  • odstraňování únavy
  • pročištění lymfatického systému a zvýšení imunity
  • aktivaci lymfy a krevního oběhu, což má za následek prokysličení celého organizmu
  • vyplavování toxinů, což zlepšuje svalovou činnost a regeneruje svaly
  • Lymfatická masáž (lymfodrenáž) přístrojová
    BTL-Lymphastim funguje na principu intermitentní přístrojové komprese (presoterapii) tzn., že pracuje s postupující tlakovou vlnou umožňující kompresní lymfodrenáž. Masáž končetiny se odehrává na základě komprese vzduchem nafukovaných návleků, do kterých stlačený vzduch vhání hadicovým systémem základní přístroj (kompresor). Naplňováním jednotlivých komor speciálních návleků se v naprogramovaných intervalech vytváří zvolna postupující tlak, který účinně nahradí nefungující svalovou pumpu. Vznikají lehké, rytmické tlakové vlny. Běží od špiček chodidel nebo od kotníků přes lýtka, stehna a boky. Pak tlak povoluje a opět začíná nová vlna. Přístrojová presoterapie je klienty velmi pozitivně vnímána jako velmi příjemný a účinný druh léčby otoků. V nohou nastupuje pocit lehkosti, zmenšuje se objem stehen, boků i pasu. Využití lymfodrenáže může být pro terapeutické užití nebo i estetické.
    Přednosti ošetření lymfodrenáží
  • jedná se o fyzikální přístrojovou terapii primárně cílenou na léčbu lymfedému klientových končetin a zlepšení jejich prokrvení
  • urychluje proces léčení
  • tělo není zatěžováno léky
  • funguje na principu intermitentní přístrojové komprese (presoterapii)
  • je nedílnou součástí moderní rehabilitační a regenerační péče
  • Anticelulitický zábal
    Stejně jako u lymfodrenáže, se jedná o účinnou proceduru v boji proti celulitidě. Spočívá ve vtírání anticelulitického oleje do pokožky klienta v oblasti nohou, zadečku a bříška a následném provedení zábalu plastovou folií, čímž dojde k prohřátí pokožky a tím i k efektivnějšímu působení anticelulitického oleje, který urychluje odbourávání tukových buněk a tím tlumí projevy celulitidy. Tento zábal je doporučován po provedení lymfodrenáží pro zvýšení efektu odbourávání celulitidy.
    Tibetská masáž
    Jedná se o jednu z nejstarších masáží na Zemi pocházející z Tibetu. Tibetská masáž je velmi účinnou metodou, jak obnovit a vyvážit energii. Používané techniky vycházejí z tisíce let starých znalostí lidského těla a jeho funkcí a kombinují prvky relaxační masáže, stlačování akupresurních bodů a jemného protahování. Tyto blahodárné masáže představují v dnešní době plné stresu a pracovního vypětí neodmyslitelnou součást relaxace ducha i těla. Zažijete plné propojení těla, mysli i duše při této ojedinělé tibetské masáži. Nejedná se jen o klasickou masáž, ale především o propojení těla, mysli a duše. Energie je „probuzena“ a poté usměrněna. Používá se přírodní olej, který nejen zpříjemňuje samotnou proceduru, ale také působí blahodárně na pokožku.
    Prstýnková masáž rukou
    Masáž je prováděna speciálním masážním prstýnkem na prstech rukou, na kterých se nacházejí zóny odpovídající vnitřním orgánům a částem těla, pokračuje manuální masáží dlaně, zápěstí a celého předloktí za použití krému určenému k ošetření rukou. Po tomto ošetření provedeme zábal a následně vložíme ruce do zábalových rukavic. Doba zábalu je přibližně 20 – 30 min.
    Indická masáž hlavy CHAMPI (paže, šíje, obličej)
    Indická masáž hlavy pramení z bohaté generační tradice, předává se z otce na syna, z matky na dceru a to po tisíciletí. Původně ji prováděly ženy jako součást každodenní péče o vzhled, přičemž používaly různé oleje. Holiči, nabízející své služby po domech měli ve své nabídce masáž „CHAMPI“. Tradice masáží v Indii má kořeny již několik tisíc let před Kristem. Tradiční indická masáž se praktikuje jako součást ajurvédského učení. V životě Indů má masáž velmi důležitou roli. V současné době se masáž provádí pro fyzickou a psychickou pohodu. Přináší pocit klidu, harmonie a pokoje, působí antistresově na celé tělo. Samotné masáži hlavy předchází uvolnění ramen, šíje, paží, krku a po masáži hlavy následuje masáž obličeje.
    Klasická masáž
    Klasická masáž má regenerační a relaxační účinky. Pozitivně působí na pohybový systém, zmírňuje bolesti zad, bolesti hlavy, odstraňuje ztuhlost šíje. Pravidelná masáž značně zvyšuje prevenci úrazů a podporuje obranyschopnost organismu. K odstraňování bolestí a svalové dysbalance používám též pomůcky z tradiční čínské medicíny, např. kvašu a baňky. Kvaša: Čínská léčebná metoda GUASHA (kvaša) tzn. poškrabování. Tato metoda používá masážní destičku, kterou uvolňuje ztuhlé svaly, odstraňuje bolesti a odvádí toxické látky z těla. Napomáhá ke zrychlení metabolismu. Je vyrobena z rohoviny čínského vodního buvola. !!! Při působení kvašou na pokožku může dojít k dočasnému zčervenání pokožky. !!! Baňky: Kromě výrazného uvolnění svalů a blokád mají baňky velký vliv na odbourání toxických látek v místech aplikace. Baňky přikládáme na postižená místa a akupresurní body. !!! Při použití baněk na pokožku může dojít k vytvoření podlitin, které po několika dnech zmizí. !!!
    Důležité
    masér není lékař a neprovádí „lékařské“, tzv. léčebně – rehabilitační masáže, které může vykonávat pouze lékařský personál. Před masáží sdělte, prosím, masérovi všechny nežádoucí stavy a doporučení Vašeho lékaře ve vztahu k výkonu masáže např. stavy po úrazu, nemoci, jakékoli vnitřním narušení – operace, poškození kostí, kloubů, snížený či zvýšený tlak, bušení srdce apod. Pokud Vám není cokoli jasné, zeptejte se, zejména pokud absolvujete masáž poprvé.
    Kontraindikace (kdy se masáž nesmí provádět)
    Celková kontraindikace – masáž se nesmí provádět:

  • při celkových infekčních, zánětlivých a horečnatých onemocněních
  • po celkovém vyčerpání, po nadměrné fyzické námaze
  • po jídle (pauza min. 1 až 2 hodiny)
  • při nádorových onemocněních
  • při zánětech kloubů
  • při pokročilé ateroskleróze a osteoporóze


  • Částečná kontraindikace - masáž se může provádět, ale pouze s vynecháním určitých částí těla:

  • na kůži postižené hnisavým zánětem nebo plísňovým onemocněním
  • v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže, spáleniny, modřiny
  • v místech křečových žil
  • v místech bércových vředů
  • masáž břicha při těhotenství, menstruaci a bolestech břicha
  • při vysokém či nízkém krevním tlaku, cukrovce a epilepsii je vhodná konzultace s lékařem (celkovou masáž je lépe rozdělit na několik částí s přestávkou alespoň jednoho dne)
  • U některých onemocnění lze masáže provádět po konzultaci s lékařem.